Středa

Workshop – jóga

 

O co se jedná: 

Ráno: Zacvičíme s tělem, zkoncentrujeme a projasníme mysl, spojíme se s duchem. A den může začít…

Odpolední jóga:

Každodenní jógová praxe zaměřená na postupné rozvíjení všech jógových disciplín, propojení a harmonizaci na úrovni těla mysli a ducha.

Hatha joga, Prána jama, Jóganidra, meditace…

Kdo: Josef Ánanda Skuhrovec

Kdy: ráno 7:30 – 8:30 a odpoledne 17:00 – 18:30

Kde: na louce u jezírka

Jak dlouho: 1 hodina ráno a 1,5 hodiny odpoledne

Kolik peněz: dobrovolný příspěvek

 

Ajurvéda a jóga v denní praxi

O co se jedná:

Praktické ukázky, jak pečovat o své tělo-mysl-duši v každodenním životě.

Během dopoledního setkání budete mít možnost:

– vyzkoušet si některé očistné, masážní a dechové techniky,
– dozvědět se, jak protáhnout své tělo, aby nebolelo,
– vykoupat se v jezírku,
– naučit se uvařit si na louce v kotlíku ajurvédské jídlo a čaj.
Odpoledne si pak můžete zajít zrelaxovat svou mysl a duši do lesa nebo možnost individuální konzultace / lekce.
Co s sebou?
– podložku na cvičení
– ručník
– misku na jídlo a hrnek na čaj
Kdo: Regina Kusová

Jak dlouho: 4 hodiny 9:00 – 13:00

Kapacita lidí: 10

Co s sebou?
– podložku na cvičení
– ručník
– misku na jídlo a hrnek na čaj

Kolik peněz: 590 Kč

Energie stromů a jejich poznávání, Vědomá sociální síť Feeltrees

 

O co se jedná: 

Ve svých workshopech a seminářích kladu důraz na mimosmyslové vnímání velikánů stromové říše, resp. vyvážení rozumového chápání školního typu a analytického přemýšlení. Povětšinou neparafrázuji žádné vědecké poznatky otitulovaných autorů, ale pouze své vlastní zkušenosti a vědění z napojení s přírodou. V rámci workshopu se budeme bavit o energiích a archetypech stromů a jejich přiřazení k osobnostem lidí. Naučíme se je poznávat i podle dalších znaků a nahlédneme hlouběji do světa našich kornatých přátel. V sekci dřeva se budeme bavit i rozlišení jejich těl a připravenou mám pro vás i hmotnou poznávačku jednotlivých dřevin. Poté přejdeme k celostnímu pohledu na společenstva stromů a k planetárnímu významu lesů, čímž se dotkneme filosofie zrodu Společenství Feeltrees a zbrusu nové sociální sítě, tvořené pouze ve světle a vědomí, určené ke spolupráci a tvorbě nového světa s primárním cílem velebení našeho společného životního prostoru, v jehož ohnisku zájmu stojí, jako vždy přirozeně stály, stromy..

Kdo: Vít Thorio –  zemědělec, dobrodruh, filosof, šaman, řemeslník a milovník a ochránce přírody, již přes deset let velebí prostor svého rodového statku a na něm vytváří zázemí pro transformaci, očistu, shledávání a společné tvoření. Hlavní naplnění ve své hmotné tvorbě nachází v péči o stromy a v práci s jejich těly, tedy v neomezeném uměleckém činění dřevařském. Většinu svého volného času tráví v divoké přírodě, kde naslouchá její moudrosti, aby ji pak aplikoval ve svém životě a přeposílal její paprsky dál do společenství lidí.

Kdy: středa 25.7. od 15:00 – 19:00

Jak dlouho: 4 hodiny

Kapacita lidí: neomezená

Kolik peněz: 120,-

 

 

Workshop čajový

O co se jedná: 

Praktický workshop pro milovníky čajů. Jak se vyznat v druzích čajů a jejich kvalitě. Jak s čaji správně zacházet a jak je správně připravit. K čemu čaj původně sloužil v dávných kulturách a proč se stal všeobecně uznávaným platidlem v dávné Číně, než ho později nahradilo zlato.

Kdo: Josef Ánanda Skuhrovec

Kdy: středa 25.7. od 11-13

Jak dlouho: 2 hodiny

Kde: v Kruhu stromů

Kapacita lidí: neomezená

Kolik peněz: dobrovolný příspěvek

Sdílení – designový úKLID

 

O co se jedná:

Proměňuje životy k lepšímu. Krotí chaotickou mysl. Kultivuje koncentraci a tvořivost.

Posune Vaše tělo i prostor na vyšší energetickou úroveň.

A JAK? To se dozvíte na tomto setkání s Ivetou Šugárkovou. Iveta je designérka, inženýrka, umělkyně života.

Kdy: středa dopoledne
Jak dlouho: 2 hodiny 9:00 – 11:00
Kolik peněz: 100,-

Sdílení – Porod a potrat – cesta k životní moudrosti

 

O co se jedná: 

„O porodu toho moc nechci vědět, abych se nevystrašila. Lékaři mě odrodí, oni tomu rozumí líp, než já. Porod bolí, ale já to nějak přetrpím. Už se těším, až se konečně pořádně vyspím.“

„O potratu se nemluví. Určitě jsem udělala něco špatně, že jsem to způsobila. Nejsem schopná ani donosit dítě. Pořídím si hned další miminko, abych to přebila.“

Už jen při psaní těchto častých výroků žen, které procházejí porodem či potratem, se mi svírá srdce. Oba tyto prožitky vždy bývaly přirozenou součástí ženských životů. Nebyly vždy uzavřeny za nemocniční zdí a obklopeny spoustou mýtů, polopravd či rozpačitým tichem. I když porodnost v posledních letech klesá, pořád porodem a potratem projde většina českých žen.

Je jen na nás, jak využijeme jejich potenciál. Porodní a potratová zkušenost může být buď krásná, anebo bolestná. Ale ať je jakákoli, můžeme ji využít pro setkání s vlastní ženskou moudrostí. Může nás posílit, uzdravit a pomoci nám uvědomit si, co je v životě vlastně důležité.

Na besedě si popovídáme o tom, které momenty porodu a potratu jsou klíčové pro naše vnímání se jako ženy. Jak jimi projít tak, aby nás posílily. Poradíme si, jak zpracovat těžší zážitky, pokud neproběhlo vše podle našich představ. Dotkneme se i tipů, jak zpracovat bolestné události, kterých se dlouhodobě nemůžeme zbavit.

Těším se na setkání,
Ania

Kdo: Anna Vršník
Průvodkyně žen cestou za spokojenějším životem, odbornice na ženskou citlivost, dula. V Praze provozuje centrum ženské citlivosti Stromka centrum, pořádá přednášky, provází těhotenstvím, porody a umíráním.

Věří, že pro šťastnější život stačí, když budeme zvyšovat svoji citlivost a konečně tak uslyšíme hlas našeho vnitřního vedení.
Ženy inspiruje v magazínu http://www.stromkacentrum.blog nebo na eshopu http://www.stromka.cz

Kdy: středa odpoledne

Jak dlouho: 4 hodiny 15:00 – 19:00

Kolik peněz: dobrovolný příspěvek

 

 

Workshop – Kombucha

 

O co se jedná: „Před čtyřmi lety mě uchvátila síla a chuť fermentovaných jídel, jsou mým každodenním společníkem doma i na cestách a každý týden kvasím pro celou komunitu. Těším se, že vám na workshopu představím esenci, různorodost, a jednoduchost raw fermentace. Prakticky uděláme kysané zelí, nakládačky, kimchi, kečup, raw marmeládu a kompot, ze semínek pak palačinky, kvásek, slunečnicovou pomazánku, ořechové sýry, lněné klobásky, hořčici a tempeh z různých luštěnin. Proč a jak vyrábět fermentované nápoje kombucha, tibi, kefír a rejuvelek si vyzkoušíte na workshopu o kombuše.“

Kdo: Hynek Opolecký (kombuchaman.com)

Kdy: středa 23.7. odpoledne 15:00 – 18:00

Jak dlouho: 3 hodiny

Kolik peněz: 250,-

 

 

Workshop –  Poradní kruh na téma Soběstačnost

 

O co se jedná: Poradní kruh (anglicky Council) je otevřeným kruhem sdílení, který vychází z původního způsobu rokování přírodních národů a přináší do moderní doby opomíjené kvality komunikace. Council sloužil k vyprávění příběhů, hledání správného rozhodnutí nebo k řešení konfliktů v nehierarchické struktuře, která dává všem stejný prostor k upřímnému sdílení i pozornému naslouchání.

Poradní kruh vytváří bezpečný prostor, ve kterém má každý možnost sdílet, každý je vyslechnut, každý naslouchá ostatním. Kromě všech účastníků je přítomen také „duch kruhu“, moudrost, která jednotlivce přesahuje a působí jako neviditelná pavučina Přítomnosti a Propojení všech do jednoho celku.

Formu Poradního kruhu vyzkoušíme na tématu „Co můžeme udělat pro soběstačnost v každodenním životě“.

Kdo: Honza a Tereza Dlabalovi (www.floresta.cz)

Kdy: středa večer 20:00

Kolik peněz: příspěvek dobrovolný