Sobota

Workshop – jóga

 

O co se jedná: 

Ráno: Zacvičíme s tělem, zkoncentrujeme a projasníme mysl, spojíme se s duchem. A den může začít…

Odpolední jóga:

Každodenní jógová praxe zaměřená na postupné rozvíjení všech jógových disciplín, propojení a harmonizaci na úrovni těla mysli a ducha.

Hatha joga, Prána jama, Jóganidra, meditace…

Kdo: Josef Ánanda Skuhrovec

Kdy: ráno 7:30- 8:30 a odpoledne 17:00 – 18:30

Kde: na louce u jezírka

Jak dlouho: 1 hodina ráno a 1,5 hodiny odpoledne

Kolik peněz: dobrovolný příspěvek

 

Workshop – Ochutnávka Vytváření společenství podle Scotta M. Pecka

 

O co se jedná: Když alespoň na pár hodin pozměníme způsob naší obvyklé komunikace zjistíme, že máme skutečnou moc proměnit sebe i náš společný svět. Vztahy, pravda, rozhodování, konsenzus, konflikt, komunita… všechno je jinak. Cesta ven je jednoduchá.

Kdo: Lenka Kočí a Honza Nejedlý

Kdy: 9:00 – 13:00 Prosíme přijďte včas

Jak dlouho:  4 hodiny

Kapacita lidí: 6 – 50

Kolik peněz: příspěvek do klobouku

 

 

 

Workshop – Vyrob si Recy sešit

 

O co se jedná: Zrecyklujeme papíry, skicáky, staré projekty,perlinku, obrázky z časopisů. Svážeme do japonské vazby. Vznikne tak nový klenot na naše zápisky.

Kdo: Jitka Šivá

Kdy: sobota dopoledne

Jak dlouho: 30 minut

Kolik peněz: 50,-

Workshop – Jóga smíchu

 

O co se jedná:  Jeden ze způsobů, jak uvolnit tělo a vypnout „přetíženou mysl“ a který funguje vždy, je smát se, čemukoliv co nás rozesměje. Film, komedie, srandovní videa, vtipy nebo právě unikátní technika původem z Indie zvaná Jóga smíchu.

Jóga smíchu je unikátní koncept, ve kterém se každý dokáže smát bez důvodu, tedy bez použití vtipu, komedie nebo humoru. Je založený na vědecky ověřeném faktu, že naše tělo nedokáže rozlišit mezi předstíraným a skutečným smíchem, pokud k tomu přistupujeme dobrovolně. Pozitivní účinky a přínosy smíchu jsou shodné. Smích pak vyvoláváme pomocí speciálních technik neboli „smíchocviků“, které jsou založené na skupinové dynamice, očním kontaktu a dětské hravosti, což po chvilce vede ke skutečnému spontánnímu a nakažlivému smíchu.

Kdo: David Zahradník- Blahodárným účinkům smíchu bez důvodu a jeho nakažlivosti se věnuji již od roku 2014. Unikátní technice Jógy smíchu (hasya yoga) jsem se naučil od mého velkého vzoru Petra Fridricha a spoustu dalších dovedností přímo od samotného zakladatele, indického doktora medicíny Madana Katarii. Čerpám zkušenosti z mnoha pořádaných akcí, rád používám prvky improvizačního divadla a hravých aktivit, které v nás dokáží vyvolat spontánní smích, radost a přirozenou dětskou hravost.

Kdy: sobota dopoledne

Jak dlouho: 2 hodiny 10:00 – 12:00

Kolik peněz:  dobrovolný příspěvek

 

Sdílení –  O zemělodi

 

O co se jedná: Michaela Ahimsa se učila stavět zemělodi, zcela soběstačné doby postavené z odpadků, přímo u otce zemělodí Michaela Reynoldse. Přiblíží nám soběstačné systémy na kterých zemělodě stojí a popovídá o své zkušenosti se stavbou zemělodí v ČR a USA.

Kdo: Michaela Ahimsa

Kdy: sobota dopoledne

Jak dlouho:  1 hodina 12:00 – 13:00

Kolik peněz: vědomý příspěvek

Workshop – pečení chleba

 

O co se jedná: Příprava kváskového chleba tradičním způsobem v peci na dřevo. Příprava kvásku, kynutí bochníků, vyhřívání pece, pečení.

Kdo: Honza Dlabal, Josef Skuhrovec

Kdy: sobota odpoledne

Jak dlouho:  1.den večer 15:00 – 16:00- příprava kvásku + 2.den ráno příprava 9:00 – 13:00 pece+těsta+pečení.

Průběh:

fáze a) setkání všech 1.večer, kdy se během 1hodiny seznámíme s postupem a založíme kvásek

  1. b) setkání ráno, rozdělání ohně, smíchání těsta, kynutí
  2. c) setkání v poledne, rozdělení těsta na bochníky do ošatek, kynutí, žehnání, pečení, vyndavání

Kde: kuchyně

Kapacita lidí: 12

Kolik peněz: vědomý příspěvek

 

 

Workshop – přechod přes žhavé uhlíky

O co se jedná:

http://www.floresta.cz/prechod-pres-zhave-uhliky/

Kdo: Honza Dlabal

Kdy: sobota večer

Jak dlouho: 16-22h

Kolik peněz: doporučený příspěvek 100,-

 

Hudební zakončení – (I-ONE)

 

Ivan Jašek (uměleckým jménem I-One) se věnuje hře na různé hudební nástroje celý svůj život. Odmala rád zpíval a jeho hlas ho přivedl k rozličným hudebním skupinám, kde posléze vystupoval s elektrickou kytarou. Postupem času začal rozšiřovat zájem i o další hudební nástroje a krom bicích a basové kytary začal hrát na djembe, brumli, didgeridoo, šamanské bubny, tabla a další etnické nástroje, které jeho tvorbu ovlivnily natolik, že se od rocku a funky odklonil spíše k ethno a world music a založil kapelu Shivanam. Procestoval více jak 47 zemí, kde hledal inspiraci, zajímavé hudebníky a nové nástroje, a tak rozšířil svůj zájem i o šamanské bubny, darbuku, tabla, koncovky, tibetské mísy a mnoho dalších. Dnes propojuje moderní techniku s tradičními nástroji.
V jeho tvorbě se prolne více jak 35 roků praxe na kytaru, ale i krom instrumentace dává prostor sférickým melodiím.
Sólový projekt zakladatele Global Chill Out festivalu Ivana Jaška je pestrou paletou harmonií a beatů, která v sobě spojuje moderní elektronickou hudbu a tradiční etnické prvky. Není tedy divu, že inspirací jsou jak šamanské tradice, zvuky přírody či alikvótní zpěv, tak svět elektronických samplů a různých efektů. Mimo to je Ivan Jašek zakladatelem labelu Forsageone, na kterém vyšly kompilace českých a slovenských nezávislých autorů chilloutové scény. S projektem I-One koncertoval napříč Evropou, v Arménii či na Srí Lance. Zatím vydal 3 alba (All Is One, Flowerfull a IoNoSphere) a 22. června právě vydává u anglického labelu Liquid Sound Design svoje čtvrté album s názvem Singularity.
http://i-one.cz

Pro účastníky festivalu koncert v ceně, pro hosty zvenčí příspěvek 200 Kč.