Sobota

 

Očistná potní chýše

 

Kdy: sobota 9:00 – 19:00
Kdo: Honza Dlabal (floresta.cz)
Kde: Indiánská louka
Za kolik: dobrovolný vědomý příspěvek

 

O co se jedná: Přijměte srdečné pozdravení a pozvánku k propojení s elementy v očistné potní chýši u příležitosti letního slunovratu, nejvyššího nádechu, plnosti Života a vnitřního potenciálu. Setkání je otevřeno všem na cestě Sebezkoumání, která vede k rozpoznání jedinečné podstaty univerzálního vědomí. Všem, kteří se chtějí připojit ke sdílení modlitby a poděkování za Život v duchu přírodní moudrosti a tradic.

Obřad potní chýše provází Honza Dlabal, více o rituálu potní chýše na www.floresta.cz.

Sejdeme se v sobotu v 9h, společně připravíme kameny a oheň a do potní chýše vstoupíme kolem poledne. Setkání zakončíme pozdním obědem a sdílením odpoledne.

S sebou se hodí vzít: bubny, chřestidla, do potní chýše lehké bavlněné oblečení (muži spodky, ženy lunghi nebo šaty) a ručník.

Příspěvek:
– náklady na zajištění dřeva,dek, kamenů : 200,- Kč
– za program průvodci očistné potní chýše, ohnivému muži a prostoru: dobrovolný
Výše příspěvku záleží na Vašich možnostech a vnímání přínosu setkání pro Vaši cestu. Lze také vyjít z ohodnocení, které dáváte svému vlastnímu času a práci. Jsme vděční za jakýkoli příspěvek.

 

 

 

Workshop – Ochutnávka Vytváření společenství podle Scotta M. Pecka

 

Kdy: sobota 9:00 – 13:00 Prosíme přijďte včas
Kdo: Lenka Kočí a Honza Nejedlý
Kde: Meditárna
Za kolik: dobrovolný vědomý příspěvek

O co se jedná: Když alespoň na pár hodin pozměníme způsob naší obvyklé komunikace zjistíme, že máme skutečnou moc proměnit sebe i náš společný svět. Vztahy, pravda, rozhodování, konsenzus, konflikt, komunita… všechno je jinak. Cesta ven je jednoduchá.

 

 

 

Workshop – přírodní lékárna

 

Kdy: sobota 9:00 – 13:00
Kdo: Tereza Dlabalová (floresta.cz)
Kde: les a jídelna
Za kolik: 500Kč

O co se jedná: Sdílení osobních zkušeností a praktický návod na výrobu základních produktů domácí lékárny – bylinné masti, tinktury a macerátu. Začneme sběrem bylin v lese a na loukách okolo Sklenářky (v tomto čase roste hojně např. třezalka, řebříček, jitrocel, kopřiva, máta…) a budeme pokračovat společnou výrobou třezalkového oleje, řebříčkové/měsíčkové masti a kopřivové/jitrocelové tinktury. Pokud máte doma použitelné prázdné krabičky, lahvičky, skleničky či lékovky, přineste si je s sebou, ať si můžete vzít bylinky s sebou domů . Vlastní zkušenosti ku sdílení vítány.

 

 

 

 

 

Workshop – Kombucha

 

Kdy: sobota 15:00 – 18:00
Kdo: Hynek Opolecký (kombuchaman.com)
Kde: Kuchyň
Za kolik: 250Kč

O co se jedná: „Před pěti lety mě uchvátila síla a chuť fermentovaných jídel, jsou mým každodenním společníkem doma i na cestách a každý týden kvasím pro celou komunitu. Těším se, že vám na workshopu představím esenci, různorodost, a jednoduchost raw fermentace. Prakticky uděláme kysané zelí, nakládačky, kimchi, kečup, raw marmeládu a kompot, ze semínek pak palačinky, kvásek, slunečnicovou pomazánku, ořechové sýry, lněné klobásky, hořčici a tempeh z různých luštěnin. Proč a jak vyrábět fermentované nápoje kombucha, tibi, kefír a rejuvelek si vyzkoušíte na workshopu o kombuše.“

 

 

 

 

Workshop – Jóga smíchu

 

Kdy: sobota 15:00 – 17:00
Kdo: David Zahradník- Blahodárným účinkům smíchu bez důvodu a jeho nakažlivosti se věnuji již od roku 2014. Unikátní technice Jógy smíchu (hasya yoga) jsem se naučil od mého velkého vzoru Petra Fridricha a spoustu dalších dovedností přímo od samotného zakladatele, indického doktora medicíny Madana Katarii. Čerpám zkušenosti z mnoha pořádaných akcí, rád používám prvky improvizačního divadla a hravých aktivit, které v nás dokáží vyvolat spontánní smích, radost a přirozenou dětskou hravost.
Kde: Meditárna
Za kolik: 150Kč

O co se jedná:  Jeden ze způsobů, jak uvolnit tělo a vypnout „přetíženou mysl“ a který funguje vždy, je smát se, čemukoliv co nás rozesměje. Film, komedie, srandovní videa, vtipy nebo právě unikátní technika původem z Indie zvaná Jóga smíchu.

Jóga smíchu je unikátní koncept, ve kterém se každý dokáže smát bez důvodu, tedy bez použití vtipu, komedie nebo humoru. Je založený na vědecky ověřeném faktu, že naše tělo nedokáže rozlišit mezi předstíraným a skutečným smíchem, pokud k tomu přistupujeme dobrovolně. Pozitivní účinky a přínosy smíchu jsou shodné. Smích pak vyvoláváme pomocí speciálních technik neboli „smíchocviků“, které jsou založené na skupinové dynamice, očním kontaktu a dětské hravosti, což po chvilce vede ke skutečnému spontánnímu a nakažlivému smíchu.

 

 

 

Sdílení –  O zemělodi

 

Kdy: sobota 17:00 – 19:00
Kdo: Michaela Ahimsa (https://www.vilaflora.cz)
Kde: Meditárna
Za kolik: dobrovolný vědomý příspěvek

O co se jedná: Michaela Ahimsa se učila stavět zemělodi, zcela soběstačné doby postavené z odpadků, přímo u otce zemělodí Michaela Reynoldse. Přiblíží nám soběstačné systémy na kterých zemělodě stojí a popovídá o své zkušenosti se stavbou zemělodí v ČR a USA.

 

Koncert – Vojta Violinist, Viktor Vlk a Štěpán Štochl

 

SoběKino – Půda