Pondělí

Workshop – bosé sandále

 

O co se jedná: Prodej barefoot sandálů Pathik shoes, Workshop vázání, Pokec s Pathikem a konzultace ke zdravé chůzi naboso

Kdo: Filip Pathik (Pathik Shoes)

Kdy: pondělí

Jak dlouho: 4 hodiny + 4 hodiny – workshop je cca na 1 hodinu

Kolik peněz: dobrovolný příspěvek – materiál okolo 150,-

 

 

Workshop – Výroba mýdla za studena

 

O co se jedná: Vyrobíme si mýdlo, použijeme metodu “za studena”. Popovídáme si o složení tuků a koukneme, jak si vypočítat jejich správný poměr. A odnesete si svůj kus mýdla ssebou domů.

Kdo: Jitka Šivá

Kdy: středa dopoledne – 9:00 – 13:00

Jak dlouho: 4 hodiny

Kapacita lidí: 3 , není pro děti – obsazeno

Kolik peněz: 350,-

 

 

Workshop – Výroba aromaterapeutické kosmetiky

 

O co se jedná: Ukážeme si jak je výroba domácí aromaterapeutické kosmetiky jednoduchá a příjemná 🙂 vytvoříme takový krásný ženský kruh, budeme si povídat o esenciálních olejích, o kosmetických ingrediencích a vytvoříme 5 skvělých plnohodnotných produktů, které si odnesete domů 🙂

Co si spolu vyrobíme?
– pleťový olej
– 2 druhy pleťové masky
– koupelovou sůl
– zubní pasta

 

Kdo: www.tinylife.cz

Kdy: pondělí 23.7. odpoledne

Jak dlouho: 4 hodiny 15:00 – 19:00

Kolik peněz: 900,-

 

Workshop – vegetariánské vaření

 

O co se jedná: Společné vaření zaměřené na přípravu jednoduchých zdravých jídel vhodných ke každodenní konzumaci, zajištující organizmu rovnováhu potřebných živin. Seznámíme se základy ajurvedy a reálné zdravé stravy, včetně osvojení praktických postupů. Vhodné pro začátečníky i pokročilé 🙂

Kdo: Jan Dlabal

Kdy: pondělí a pátek odpoledne

Jak dlouho: 3 hodiny

Kde: kuchyně

Kapacita lidí: 10

Kolik peněz: vědomý příspěvek

 

 

 

Permakultura – revoluce převlečená za zahradničení – aneb jak uplatnit principy permakultury v každodenním životě

 

O co se jedná: Podle Billa Mollisona, jednoho ze zakladatelů permakultury, spočívá zásadní klíč k trvale udržitelnému způsobu života ve schopnosti nahradit konkurenci spoluprací. Permakultura vznikla v 70. letech minulého století v reakci na první ekologické i ekonomické krize jako systém poskytující praktické odpovědi, jak si zachovat hojnost, které jsme jako lidská kultura dosáhli, a zároveň neničit základní zdroje, na kterých jsme životně závislí. Spontánně se toto hnutí rozšířilo po celém světě. Základní permakulturní principy totiž mohou využívat jak jednotlivci, tak komunity, a dokonce i celá města, potažmo lidská společnost jako taková.

Permakultura zásadně proměnila můj život na cestě k hojnosti a udržitelnosti na základě spolupráce s přírodou i s lidmi. Během společného setkání budu sdílet své zkušenosti a praktické tipy, jak využívat potenciál, který máme k dispozici.

Kdo: Adéla Hrubá

Adéla Hrubá již více než 10 let žije se svojí rodinou na polosamotě v podhůří Orlických hor, kde hospodaří na zhruba hektarovém pozemku. Její zahrada je v síti Ukázkových permakulturních projektů pod názvem Zahrada na kopci (https://www.permakulturacs.cz/project/38/zahrada-na-kopci). Pěstuje a semenaří pro o.p.s. Gengel staré a netradiční druhy rostlin (více než 70 odrůd), spustila projekt pro školy Staré odrůdy do škol (http://gengel.cz/content/57-prehled-projektu-stare-odrudy-ve-skolach) a iniciovala založení komunitní zahrady na pěší zóně v Žamberku (Zahrada bez plotu). V současné době je členkou týmu mezinárodního projektu Children in permaculture (www.childreninpermaculture.com), jehož cílem je integrovat permakulturu a zásady udržitelného způsobu života do školních osnov a vytvořit k tomu potřebné materiály. Absolvovala praktický kurz permakultury u Seppa Holzera, Úplný kurz permakulturního designu u Tomase Remiarze, Učitelský kurz permakultury u George Sobola a několik kurzů specializovaných na sociální permakulturu (např. Dragon Dreaming, sociokracie). Vede kurzy permakultury, pořádá happeningy a osvětové přednášky pro širokou veřejnost a věnuje se poradenské a konzultační činnosti.

Kdy: pondělí 23.7. dopoledne

Jak dlouho: 2 hodiny 15:00 – 17:00

Kolik peněz: dobrovolný příspěvek – cestovné a čas lektorky a příspěvek na prostor 

 

Workshop – jóga

 

O co se jedná: 

Ráno: Zacvičíme s tělem, zkoncentrujeme a projasníme mysl, spojíme se s duchem. A den může začít…

Odpolední jóga:

Každodenní jógová praxe zaměřená na postupné rozvíjení všech jógových disciplín, propojení a harmonizaci na úrovni těla mysli a ducha.

Hatha joga, Prána jama, Jóganidra, meditace…

Kdo: Josef Ánanda Skuhrovec

Kdy: ráno 7:30- 8:30 a odpoledne 17:00 – 18:30

Kde: na louce u jezírka

Jak dlouho: 1 hodina ráno 7:30 – 8:30 a 1,5 hodiny odpoledne 17:00 – 18:30

Kolik peněz: dobrovolný příspěvek