Pátek

 

Sdílení – Brány života – porod, potrat a umírání (aneb O klíčových okamžicích v životě)

 

Kdy: pátek 10:00 – 13:00
Kdo: Anna Vrsnik (https://www.annavrsnik.cz)
Kde: Meditárna
Za kolik: dobrovolný vědomý příspěvek

O co se jedná: „O porodu toho moc nechci vědět, abych se nevystrašila. Lékaři mě odrodí, oni tomu rozumí líp, než já. Porod bolí, ale já to nějak přetrpím. Už se těším, až se konečně pořádně vyspím.“

„O potratu se nemluví. Určitě jsem udělala něco špatně, že jsem to způsobila. Nejsem schopná ani donosit dítě. Pořídím si hned další miminko, abych to přebila.“

Už jen při psaní těchto častých výroků žen, které procházejí porodem či potratem, se mi svírá srdce. Oba tyto prožitky vždy bývaly přirozenou součástí ženských životů. Nebyly vždy uzavřeny za nemocniční zdí a obklopeny spoustou mýtů, polopravd či rozpačitým tichem. I když porodnost v posledních letech klesá, pořád porodem a potratem projde většina českých žen.

Je jen na nás, jak využijeme jejich potenciál. Porodní a potratová zkušenost může být buď krásná, anebo bolestná. Ale ať je jakákoli, můžeme ji využít pro setkání s vlastní ženskou moudrostí. Může nás posílit, uzdravit a pomoci nám uvědomit si, co je v životě vlastně důležité.

Na besedě si popovídáme o tom, které momenty porodu a potratu jsou klíčové pro naše vnímání se jako ženy. Jak jimi projít tak, aby nás posílily. Poradíme si, jak zpracovat těžší zážitky, pokud neproběhlo vše podle našich představ. Dotkneme se i tipů, jak zpracovat bolestné události, kterých se dlouhodobě nemůžeme zbavit.

Těším se na setkání,
Ania

Kdo: Anna Vršník
Průvodkyně žen cestou za spokojenějším životem, odbornice na ženskou citlivost, dula. V Praze  pořádá přednášky, provází těhotenstvím, porody a umíráním.

Věří, že pro šťastnější život stačí, když budeme zvyšovat svoji citlivost a konečně tak uslyšíme hlas našeho vnitřního vedení.

FB stránky

Workshop – Ochutnávka Vytváření společenství podle Scotta M. Pecka

 

Kdy: pátek 15:00 – 19:00 Prosíme přijďte včas
Kdo: Lenka Kočí a Honza Nejedlý
Kde: Meditárna
Za kolik: dobrovolný vědomý příspěvek

O co se jedná: Když alespoň na pár hodin pozměníme způsob naší obvyklé komunikace zjistíme, že máme skutečnou moc proměnit sebe i náš společný svět. Vztahy, pravda, rozhodování, konsenzus, konflikt, komunita… všechno je jinak. Cesta ven je jednoduchá.

 

 

 

 

 

Workshop – vegetariánské vaření

Kdy: pátek 16:00 – 19:00
Kdo: Jan Dlabal (floresta.cz)
Kde: Kuchyň
Za kolik: 400Kč V případě, že by finance měly být překážkou k Vaší účasti, domluvte se s  Honzou.

O co se jedná: Společné vaření zaměřené na přípravu jednoduchých zdravých jídel vhodných ke každodenní konzumaci, zajištující organizmu rovnováhu potřebných živin. Seznámíme se základy ajurvedy a reálné zdravé stravy, včetně osvojení praktických postupů. Vhodné pro začátečníky i pokročilé 🙂

 

 

 

 

Kakaový obřad a Zpěvohraní Beija-flor

 

Kdy: pátek 20:00
Kdo: Honza a Tereza Dlabalovi (floresta.cz)
Kde: tee pee
Za kolik: 600Kč
O co se jedná:

Zveme vás k propojení v kruhu, ke zpívání, hraní i poslouchání manter a léčivých písní, k modlitbě a meditaci, k uvědomění podstaty Bytí, k oslavě i radosti Kolibříka.

Zpívané modlitby jsou vědomou cestou vedoucí ke smíření a k propojení v Jednotě univerzálního vědomí, jsou oslavou bytí v přítomném okamžiku – teď a tady. Zpěvohraní Beija-flor je celovečerní modlitba a meditace v Kruhu, při které si více otevřeme v propojení s Životní tvůrčí sílu Shakti a uvědomění své pravé podstaty, čistého Vědomí.

V tomto setkání se propojíme v kruhu s nápojem “Xocoatl” z posvátné rostliny Kakao (theobroma cacao), jejíž duch otevírá srdce a podporuje přímný pohled do svého nitra. K obřadu účelně používáme původní odrudu kakaa z Guatemaly, pěstovaného pro ceremoniální a léčebné účely. Za kakao děkujeme Marience Krämerové – www.amritam.cz (zde také najdete vše o kakau).

S sebou: osvojené hudební nástroje, hlas a Srdce.
Příspěvek: 600,- (prostor, Kakao, příspěvek na podporu projektu BOSQUE MEDICINAL).

Přihlašování do pátku 14:00 hodin.

 

SoběKino – Na Sever od slunce