Bosé sandále, Vegetariánské vaření a pečení, Recy dílna

V prosinci se můžete těšit na setkání s Honzou Dlabalem, Jitkou Šmejkalovou a Pathikem:

°°° Kurz vegetariánského vaření: kurz zaměřený na přípravu jednoduchých i kombinovaných jídel podle pricipů přirozeného zdravého stravování a ájurvédy, které Vám přinesou potřebnou výživu i příjemný prožitek. Ukážeme si osvědčené způsoby zpracování surovin, vhodné postupy tepelných úprav a správné používání koření a bylinek, které přispívají k posílení zdraví a celkové harmonizaci organizmu, tentokrát s důrazem na zimní období. Kurz je vhodný pro všechny, začátečníky i pokročilé, kteří si chtějí rozšířit znalosti o cestě přirozeného stravování. Program zahrnuje teorii, společné vaření jídel pro ostatní hosty ve vile a prostor na sdílení a dotazy. Provází nejen šéfkuchař Honza Dlabal.

°°° Vánoční recyklační dílna:
RecySešit: při vůni Vánočního františku zrecyklujeme papíry, skicáky, staré projekty, perlinku, obrázky z časopisů. Svážeme do japonské vazby. Vznikne tak nový klenot na naše zápisky (https://www.facebook.com/sesityspribehem).
Šití a Zero waste: Ušijeme si základní set pomocníků pro domácnost bez obalu. Na výběr bude: pytlík za záclony na ovoce a zeleninu, bavlněný pytlík na pečivo a sušené potraviny, malá taška, houbička, velká taška na nákup, útěrka a voskovaný ubrousek na sváču. Materiály jsou z vyřazeného povlečení a záclon, které ještě můžou posloužit v menším formátu. Posdílíme zkušenosti se zero waste životním stylem. Kdo nikdy nešil, nevadí, naučí se to 🙂 Provází Jitka Šmejkalová

°°° Výroba sandálů: Barefoot (bosonohé) sandály, boty indiánů kmene Tarahumara, Huraches… označení by se našlo víc. Podstata je stejná – tenká podrážka (4-6mm) je ve třech bodech přichycená tkaničkou k noze. Jsou ideální obuví od jara do podzimu. Jsou lehké, vzdušné a skladné. Může se zdát, že sandály se složitě nazouvají/vyzouvají, ale záleží na konkrétním typu úvazu…
Na kurzu obdržíte
– Materiál z kterého se vystřihne podrážka
– Tkaničky – buď jeden pár hnědých kožených, nebo pár provázkových. (U provázku je na výběr z více barev.)
– K dispozici budou samozřejmě všechny potřebné nástroje Zkrátka… odnesete si pár sandálů pro sebe nebo jako dárek pod stromeček. Provází Pathik (www.pathikshoes.cz).

Program:
Pátek:
19h: večeře
20h: kruh sdílení, tanec, meditace – podle nálady

Sobota
dopolední blok: Vaření, Recyklační dílna
odpolední blok: Vaření, Recyklační dílna
v sobotu večer se sejdeme v kruhu Zpěvohraní BEIJA-FLOR.

Neděle
dopolední blok: Vaření, Výroba sandálů

Příspěvek:
program, suroviny, prostor:
jednotlivý workshop – 900 Kč
celý víkend (3 workshopy) – 2500 Kč
ubytování :
250 Kč / noc
strava:
100 Kč / 1 jídlo
tj. 600 Kč / celý víkend
S sebou: Spacák nebo lůžkoviny (mohou být zapůjčeny na místě), zápisník a tužku

V případě zájmu o účast se PŘIHLAŠTE ONLINE: https://goo.gl/forms/9KRrurSGSOI69h4F3
spolu se zasláním nevratné zálohy 500 Kč na účet č. 3282633001/5500 a do zprávy pro příjemce napište své jméno (záloha se vrací v plné výši v případě, že za sebe naleznete náhradníka).

Další soběsta(te)čné víkendy:
29. – 31. března 2019
12. – 14. dubna 2019
10. – 12. května 2019

LETNÍ TÝDENNÍ FESTIVAL: 29. července – 4. srpna 2019